Dinamovistii au aratat inca de la inceputul jocului ca nu vor sa cedeze usor intalnirea. Vranceanu a deschis scorul pentru bucuresteni dar gazdele au reusit sa preia conducerea pe tabela de marcaj pana la prima pauza, gratie reusitelor lui Cimpeanu si Ramiro Georgescu. Tot Dinamo a marcat prima in sfertul al doilea, James Ciaran cu o dubla aducandu-si din nou echipa in avantaj (2-3). Vranceanu a ratat chiar ocazia de a duce scorul la 4 la 2 pentru Dinamo, penalty-ul executat de el fiind aparat de Gojko Pjetovic. Gazdele au egalat la urmatorul atac si au trecut din nou la conducere pe tabela de marcaj dupa golul lui Kadar, insa Enescu inscrie golul de 4-4 cu trei secunde inainte de pauza mare.  Echilibrul s-a pastrat si in repriza a treia, cu Dinamo inscriind din nou prima prin Szilard Demeter. A urmat apoi o faza contestata pe buna dreptate de banca tehnica a lui Dinamo. Arbitrii de tusa au validat un gol în favoarea orădenilor desi mingea trimisă de Kalman Kadar nu a depasit linia portii aparate de Dragos Stoenescu (foto). GetAttachmentCupic a facut apoi 6 la 5 pentru CSM pentru ca Matei sa egaleze inca o data pentru Dinamo. La fel ca si in celelalte reprize, dinamovistii au punctat primii in ultima parte, prin Enescu, insa oradenii au reusit din nou sa egaleze, prin sarbul Cupic, iar apoi sa inscrie golul victoriei prin Ramiro Georgescu.