Steaua a câştigat mult mai clar al doilea meci cu Sportul din prima etapa a rundei inaugurale din Superliga Naţională. Stelistii au inceput foarte bine intalnirea cu trei goluri marcate de Diaconu, Giban si Chioveanu (ultimii doi reveniţi după suspendare). Sfertul al doilea a fost al studentilor care au punctat si ei de trei ori prin croatii Josip Jerkovic şi Hrvoje Benic, stelistii inscriind si ei doua de doua ori prin Goanta si Busila. Steaua a aavut asadar la pauza mare un avantaj de doua goluri (5-3). Diferenţa de două goluri s-a păstrat şi înaintea ultimei reprize dupa ce ambele echipe au inscris cate o data. Steaua prin Busila, si Sportul prin radu Gospodinov. Ros-albastrii au punctat primii in ultima parte prin Mihnea Gheorghe, Benic a refacut diferenta de doua goluri, insa centrii Petar Filipovic si Mihnea Chioveanu au dublat intr-un singur minut avantajul Stelei (9-5). Pina la final, Sportul nu a reusit decat sa mai inscrie o data, prin Pandelea. Cu câte două reuşite, Mihnea Chioveanu şi Andrei Buşilă au fost cei mai buni marcatori ai Stelei, in timp ce de la „studneti” Josip Jerkovic si Hrvoje Benic au inscris si ei cate doua goluri fiecare.

Steaua – Sportul  9-6 (3-0, 2-3, 1-1, 3-2)

Steaua: Mihai Dragusin, Giuclea, Mihnea 1,  1,  2, Andrei Busila 2, Petar 1, Matej Nastran, Miroslav Randjic, Daniel , Alexandru Ghiban 1,  1, Tudor Popescu, Pavel Popescu. Antrenor. Ion Angelescu.

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 2, Zdravko Delas, Codrin Cotrau, Iulian Radoi, Vlad Dragomirescu, Dragos Pandelea 1, Catalin Stan, Nicolae Oanta, Adrian Stan , Radu Gospodinov 1, Catalin Vochin, Josip Jerkovic 2 ( 1 pen), Andrei Edward. Antrenor Aurelian Georgescu.

Arbitrii: Radu si Dragos Oprea

Superioritati numerice:   Steaua 5/2 , Sportul  6/2

Penalty-uri: Steaua – si Sportul 1/1