Crisul Oradea a obtinut a doua victorie in fata celor de la Poli Cluj in runda inaugurala a Superligii Nationale. Dupa 11 la 10 ieri, tinerii oradeni au castigat astazi la o diferenta de doua goluri, scor 11-9. Jucatorii lui Eugen Bajenaru au dominat clar intalnirea. Dupa doua reprize Crisul a avut un avantaj de patru goluri (7-3) si a mai adaugat un gol la diferenta de pe tabela de maracj inainte de ultimele 8 minute de joc. Clujenii au recuperat din diferenta in ultima repriza in care au reusit sa inscrie cinci goluri. Draghici si I. Szabo au fost cei mai buni marcatori de la gazde, cu cate 3 goluri marcate fiecare. De partea cealalta, Vincze a punctat si el de trei ori pentru clujeni.

Crisul – Poli Cluj  11-9 (3-1, 4-2, 2-1, 2-5)

Crisul: D. Maior, V. Kovats 2, Sarkozi Gergo, Corodeanu Alex, I. Szabo 3, A. Draghici 3, Aron Pop. Codila Bogdan 1, Alexandrescu, Cristian Dobre, Claudiu Alb 2, Christopher Oros, Raul Gavris, Pap Istvan. Antrenor: E.Bajenaru

Poli: T. Rosca, T Vincze 3, T. Dolha, Gebefugi 1, S. Dolha, Tantau, Baloga, Campean, V. Sarca 1, Abrudan 1, Oniga, Rujan 3. Antrenor: Radu Sabau.

Arbitrii: Oros si Miscaian

Superioritati numerice: Crisul 5/3  si Poli 5/1

Penalty-uri: Crisul 2/1  si Poli 2/2