A doua echipa oradeana a inceput cu dreptul noul sezon. A trecut la limita, cu 11 la 10, de Poli Cluj in primul meci din dubla confruntare a rundei inaugurale. Jucatorii antrenati de Eugen Bajenaru au dominat prima jumatate a intalnirii, dupa doua reprize avand un avantaj de 4 goluri pe tabela de marcaj (8-4). Clujenii nu au cedat si au reusit sa reduca din diferenta in sfertul trei, in care au inscris de trei ori fara sa primeasca gol (8-7). Ba chiar au egalat la inceputul ultimei reprize prin Tantau. Au urmat doua goluri ale gazdelor dar si raspunsul celor de la Poli care au punctat de doua ori prin Vincze. Crisul a reusit sa se impuna in cele din urma gratie golului marcat cu 21 de secunde inainte de final de Alexandrescu. Maine, cele doua echipe vor disputa al doilea meci al rundei, cu incepere de la ora 10.00.

Crisul – Poli Cluj  11-10 (3-2, 5-2, 0-3, 3-3)

Crisul: D. Maior, V. Kovats 4, Gergely, N. Gabor 1, I. Szabo 3, A. Draghici 2, A. Pop. Muresan , Alexandrescu 1, C. Dobre, C. Alb, C. Sechei, S. Terec, Guiz . Antrenor: E.Bajenaru

Poli: T. Rosca, T Vincze 4, T. Dolha, Gebefugi, S. Dolha 1, Tantau 1, Baloga 1, Campean, V. Sarca 1, Abrudan, Oniga, Rujan 2. Antrenor: Radu Sabau.