Gazdele au deschis scorul prin Petar Filipovic, fiind de altfel singura data cand au condus pe tabela de marcaj. Replica oradenilor a venit prin „stangaciul” Vojslav Cupic, care cu o dubla si-a adus echipa in avantaj. Prima repriza s-a incheiat la egalitate, Filipovic reusind sa il invinga din nou pe Gojko Pijetlovic cu 36 de secunde inainte de pauza. Echilibrul s-a mentinut in sfertul al doilea, ambele echipe inscriind cate trei goluri fiecare, dar si in primele minute din repriza a treia. L-a scorul de 6-6, oradenii l-au „pierdut” pe sarbul Milos Korolja care a primit rosu pentru proteste. Jocul lor nu a fost insa afectat, ba din contra CSM Digi Oradea a continuat sa se apere foarte bine si s-a desprins la doua goluri prin reusitele lui Ramiro Georgescu si Vojslav Cupic. Diferenta s-a pastrat pana la finalul partidei dupa ce in ultima repriza s-au inscris cate doua goluri de fiecare parte. Stelistii au beneficiat chiar de doua superioritati numerice in ultimele 30 de secunde dar apararea bihorenilor a rezistat ultima interventie fiind a portarului Gojko Pjetlovic.  CSM Digi Oradea s-a impus cu 11 la 9, exact de cat avea nevoie pentru a incheia pe primul loc sezonul regulat. Si asta datorita golaverajului mai bun pe care il are în fața Stelei. In confruntarile directe intre cele doua echipe a fost egalitate perfecta (doua victorii, doua infrangeri si golaveraj 39-39).

Steaua – CSM Digi 9-11 (2-2, 3-3, 2-4, 22)

Steaua: Mihai Drăguşin, Bogdan Giuclea, M. Gheorghe 1, Nicolae Diaconu, Mihnea Chioveanu 1, Andrei Buşilă 1, Petar Filipovic 3, Matej Nastran 1 pen, Miroslav Randjic 2, Daniel Robu, Alexandru Ghiban, Dimitri Goanţă, Marius Florea, Daniel Teohari. Antrenor: Ionuţ Angelescu

CSM Digi: Gojko Pjetlovic, Roland Szabó, Tiberiu Negrean 3, Milos Korolja, Catalin Alexa, Alex Popoviciu, Adam Freundlich 1, Vojslav Cupic 5, Andrei Creţu, Gheorghe Dunca, Ramiro Georgescu 1, Kalman Kádár 1. Antrenor: Dorin Costrăş.

Arbitri: Adrian Alexandrescu (Oradea), Mihai Bălănescu (Bucureşti)

Superioritati numerice: Steaua  3/11 si CSM Digi Oradea 2/7

Penalty-uri: Steaua 1/1