Oradenii au avut din nou un inceput slab de meci, fiind condusi dupa primul sfert cu 0-3. Si-au revenit insa in repriza a doua pe care au dominat-o clar inscriind sapte goluri si primind unul singur. Si dupa pauza mare CSM a dominat jocul punctand de patru ori si apararea fiind depasita o singura data. Cu victoria asigurata, oradenii au redus din ritm si i-au lasat pe nemti sa se apropie la 4 goluri pina la finalul intalnirii.

CSM Digi Oradea – ASC Duisburg 15-11 (0-3, 7-1, 4-1, 4-6)

CSM: Gojko Pijetlovic, Marko Avramovic 1, Tiberiu Negrean 5, Milos Korolija 1, Catalin Alexa, Alex Popoviciu, Roland Szabo 1, Vpjislav Cupic 2, Andrei Cretu, Gheorghe Dunca 1, Ramiro Georgescu 2, Kalman Kadar 2, Dorin Cretu.

ASC Duisburg: Moritz Schenkel, Dennis Eidner 1, Nick Moller, Julian Real 1, Petru Ianc, Manuel Grohs, Philipp Kalber, Esforzado Goma 3, Daniel Grohs 1, Paul Schuler 3, Jan Obschernikat 1, Christian Theis 1, Christopher Hans.

Arbitrii: Putnikovic Vojin (SRB) si Stavridis (GRE)

Superioritati numerice: CSM Digi Oradea 6/4 si Duisburg 14/8

Nota: in repriza a 4-a in locul lui Gojko Pijetlovic in poarta a fost Dorin Cretu.