Sintez a inceput mai bine jocul si la finalul primului sfert a avut un gol in fata celor de la OSC (2-1). Rusii si-au pastrat avantajul de un gol si dupa urmatoarele doua sferturi care s-au incheiat la egalitate 3-3 si 4-4. In ultima parte a meciului Sintez s-a desprins chiar la trei goluri de adversari. La jumatatea reprizei a redus insa din motoare si gazdele au reusit sa se apropie din nou la un gol, ba chiar au egalat cu 2′ 33 inainte de finalul partidei, pentru ca Salamon sa inscrie golul victoriei.

OSC Budapesta – Sintez Kazan 13-12 ( 1-2, 3-3, 4-4, 5-3)

OSC: David Bisztritsanyi, Adam Decker 1, Bence Bátori 2,  Adam Szentesi, Zsolt Juhasz, Gabor Kovacs 1, Gabor Hegedus, Kevin Graham 2, Ferenc Salamon 3, Miklos Gor Nagy 3, Erik Bundschuh 1, Drasko Brguljan, Viktor Varga.

Sintez: Dimitry Dudkin, Igor Pliskevich, Albert Zinnatullin, Artem Odintsov 3, Zeljko Kovacic 1, Vlacheslav Zhitnik, Vladislav Timakov 2, Ivan Nagaev 1, Mikhail Ivankov 2, Alexey Alenichev Rizhov, Dmitri Elizarov 3, Rpman Shepelev, Rudolf Koshkarov.