Favoriti certi  in meciul cu Rapid, oradenii au inceput jocul cu un prim sfert castigat cu 5 la 1. Repriza a doua a fost a rapidistilor care, cu trei goluri marcate si doua primite, s-au apropiat la trei lungimi de  campioana Romaniei (4-7). Bucurestenii nu au mai rezistat insa si in a doua parte a intalnirii de la bazinul Anatolie Grintescu, CSM Oradea obtinand o victorie la zece goluri diferenta. Ramiro Georgescu a inscris cele mai multe goluri pentru oradeni (3), dar cel mai bun marcator al meciului a fost rapidistul Radu Buica, care a inscris cinci goluri.

Radu Buica (Rapid): ” A fost un meci dificil cu echipa campioana care are mult mai multa experienta. Noi suntem o echipa de tineri dar incercam sa rezistam in campionat. Nu este atat de usor sa inscrii impotriva celor de la CSM dar eu as prefera sa dau cinci goluri cu echipele din 5-8 si sa iesim noi pe locul cinci. Cred ca a fost cel mai bun meci al meu la seniori”.

Rapid – CSM Digi Oradea 7-17 (1-5, 3-2, 1-5, 2-5)

Rapid: Mexi,  Novac, Petrisor Dumitru 1. Patrascu, Lupu, Tanase, Costea, Radu Buica 5, Fulea, Tem, Dobre, Alexandru Samson 1, Lazarescu, Mircea Mihai. Antrenor: Eduard Rusu

CSM Digi Oradea: Gojko Pijetlovic, Tiberiu Negrean 1, Milos Korolija 2, Catalin Alexa 1, Alex Popoviciu 2, Adam Freundlich 1. Vojislav Cupic 2, Andrei Cretu 2, Dunca Gheorghe 2, Ramiro Georgescu 3, Kadar Kalman 1, Dorin Cretu. Antrenor: Dorin Costras

Arbitrii: Mihai Simion si Alex Mustata

Superioritati numerice: Rapid 4/2  si CSM 3/1

Penalty-uri: Rapid 1/0 si CSM  –