CN Terrassa a reusit sa termine cu o victorie sezonul regulat. Jucatorii lui Dani Nart au invins cu 9 la 7 pe Mataro dupa un meci pe care l-a condus de la un capat la altul. Sergi Mora a fost cel mai bun marcator al gazdelor cu patru goluri marcate si conduce in clasamentul golgheterilor din La Liga. Terrassa si Mataró vor fi adversare si in prima faza a play-offului.

Campioana en-titre Barceloneta nu a avut probleme in jocul din deplasare cu CN Sabadell (10-16) si incheie sezonul regulat la un punct in spatele liderului.

Cel mai interesant meci al rundei, le-a adus fata in fata pe CN Sant Andreu si CE Mediterrani, echipe aflate in lupta pentru ultimele locuri din play-off. Echipa lui Marc Comas a facut un meci foarte bun si s-a impus cu 11 la 9 urcand pe locul 5 in clasament.

CN Catalunya a incheiat sezonul regulat pe locul 7 si se va intalni in sferturi cu Barceloneta. Jucatorii lui Tato García au castigat clar partida de pe teren propriu cu AR Concepción-Cdad. Lineal (19-4),

Real Canoe NC-Isostar a obtinut a 12-a victorie in sezonul regulat si va juca mai departe cu CE Mediterrani. Real Canoe s-a impus cu 10 la 7  pe teren propriu in meciul cu CN Poble Nou-Enginyers (10-7).

CN Barcelona a incheiat sezonul regulat cu o victorie la Pamplona in fata celor de la CD Waterpolo Navarra (4-15). Jucatorii lui Toni Esteller s-au impus cu 15 la 4 si vor juca in sferturi in compania cu CN Sabadell.

Sferturile de finala incep la data de 5 mai.