CSM Oradea a inscris prima in acest joc insa a fost singura data cand a fost in avantaj. Campioana s-a vazut condusa dupa primul sfert cu un gol (2-3) stelistii reusind sa mareasca diferenţa in urmatoarele doua reprize. Steaua a condus şi la patru goluri diferenţă, înainte ca echipa lui Dorin Costras sa incerce sa revina in joc. Oradenii nu au reusit insa decat sa se apropie la un singur gol de adversari. In ultimele minute ale partidei au ramas si fara golcheterul Superligii, Tiberiu Negrean, care s-a accidentat. Campioana își poate lua revanșa în al doilea meci programat, duminică, 23 noiembrie, de la ora 11:00,

CSM Digi Oradea – Steaua 10-11 (2-3, 1-3, 4-3, 3-2)

CSM : Gojko Pijetlovic, Roland Szabo 1, Tiberiu  3, Milos  1, Catalin Alexa, Alex Popoviciu 1, Adam Freundlich. Vojislav Cupic 3, Andrei , Dunca Gheorghe,  Bogdan Remes, Kadar Kalman 1, Dorin Cretu. Antrenor: Dorin Costras

Steaua: Mihai Dragusin, Bogdan Giuclea,   2, Nicolae Diaconu,   1, Andrei Busila, Petar Filipovic 2, Matej Nastran 2,  Miroslav Radjic 3, Daniel , Alexandru  1, Dimitri Goanta, Marius Florea, Pavel Popescu. Antrenor:

Arbitrii: radu Matache si Mihnea Alexandrescu

Superioritati numerice: CSM  16/3  si Steaua 9/3

Penalty-uri: CSM  2/1  si Steaua 1/0