Etapa a 7-a a adus o noua infrangere pentru Dinamo. Alb-rosii au cedat partida cu Sportul la o diferenta clara de 9 goluri. Studenții au dominat jocul de la un capat la altul câștigand toate cele patru sferturi. Cel mai bun marcator de la oaspeti a fost Hrvoje Benic, care a inscris patru goluri.

Tot in Capitala, Rapid a obtinut toate punctele in fata celor de la Poli Cluj.  Oaspetii au condus dupa primul sfert cu 2 la 1 insa jucatorii lui Eduard Rusu au jucat foarte bine in urmatoarele doua reprize castigate cu acelasi scor 6-2. Bucurestenii au pastrat avantajul de 7 goluri pina la finalul meciului pe care l-au castigat cu 15 la 8. Rapidistul Alexandru Samson a marcat cele mai multe goluri in aceasta partida (4).

La Oradea, Crișul a pierdut dubla cu AMEFA. Dupa o prima partida foarte echilibrata, castigata la limita de formatia aradeana (10-9), tinerii orădeni au cedat si al doilea meci al rundei disputat in aceeasi zi, cu 8-13.