Inceputul partidei a fost echilibrat, cele doua echipe fiind la egalitate 3-3 dupa primul sfert. Stelistii s-au distanțat la două lungimi in umatoarele opt minute de joc, dupa reusitele lui Mihnea Gheorghe si Miroslav Randjic, pentru ca in sfertul trei,, alb rosii sa revina si sa egaleze prin golurile marcate de Ciaran James si Prioteasca. Tot gazdele au intrat insa cu avantaj la ultima pauza, slovenul Matej Nastran inscriind pentru 6 la 5. In ultima parte a meciului, jucatorii lui Andrei Iosep nu au mai reusit sa tina ritmul cu adversarii si au primit trei goluri cedand intalnirea cu 9 la 5.

Steaua –  9-5  (3-3, 2-0, 1-2, 3-0)

Steaua: Mihai , Bogdan Giuclea,    1,  1, , Andrei Busila, Petar Filipovic 1, Matej Nastran 1, Miroslav Radnjic 2 (1 pen), Daniel Robu, Alexandru Ghiban, , Marius Florea, Daniel Teohari 3. Antrenor:

Dinamo: , David Bota, Adrian Enescu 1,  Andrei Prioteasa 1, James Ciaran 1, Ionut Vranceanu 1, Alex  1, Demeter , Tudor Neagu, , , Alex Sfarle,   Berttini, Marian Constantin. Antrenor: Andrei

Arbitrii: Dragos Oprea si Manuel Manea

Superioritati numerice: Steaua 7/2 si Dinamo 5/2

Penalty-uri: Steaua 2/1 si Dinamo 1/0