Dupa un prim sfert echilibrat, care s-a incheiat la egalitate (1-1),  gazdele au preluat controlul jocului  in partea a doua in care au marcat de cinci ori fara sa primeasca vreun gol. Primorje si-a marit avantajul cu doua goluri in repriza a treia, pentru ca in ultimele 8 minute cele doua echipe sa inscrie cate 3 goluri fiecare. Sandro Sukno a inscris cele mai multe goluri (4) pentru formatia din Rijeka, in timp ce Cosmin Radu si Andelo Setka au inscris cate doua goluri. De partea cealalta Josip Vrlic a puncat de 3 pentru Radnicki.

Intr-un alt meci Mladost a invins pe Budva cu  14-9. Oaspetii au condus cu 5-6 la pauza mare insa echipa din Zagreb a facut un joc mai bun in a  doua jumatate a intalnirii. Tot in etapa a 6-a, Mornar a dominat intalnirea de acasa cu Jadran Herceg Novi si s-a impus cu  11-4. Partizan s-a instalat pe locul 4 in grupa  dupa ce a invins pe  POSK cu 13-3, Gavril Subotic eusind sa inscrie cinci goluri pentru formatia sarba.

Grupa B este dominata de Jug, Echipa din Dubrovnik a invins la Kotor pe  Primorac, cu 9-16. Miho Boskovic, Nikola Janovic si Nicolas Constantin-Bicari au inscris fiecare cate trei goluri  Jadran Split si-a adaugat trei puncte in clasament dupa succesul cu 14-10 in fata celor de la  AVK Branik. Astazi, la Novi Sad, este programat derby-ul  Vojvodina – Steaua Rosie.

Liga Regionala

Etapa a 6-a, sambata 8 noiembrie

Primorje EB Rijeka (CRO) – VK Radnicki Kon Tiki Kragujevac (SRB) 14-7 (1-1, 5-0, 5-3, 3-3)

Primorje: Sandro Sukno 4, Cosmin Radu 2, Andelo Setka 2, Xavi Garcia 2, Duje Peros, Petar Muslim, Marko Elez, Ivan Buljubasic.

Radnicki: Josip Vrlic 3, Srdjan Vuksanovic 2, Milos Milisic, Marko Petkovic.

HAVK Mladost Zagreb (CRO) – Budva (MNE) 14-9 (3-3, 2-3, 5-2, 4-1)

Mladost: Andrija Basic 4, Luka Bukic 3, Ante Vukicevic 3, Luka Lozina 2, Antonio Buha, Marko Pavicic.

Budva: Nikola Murisic 4, Marko Vukmirovic, Stefan Kovacevic, Nikola Tomanovic, Aleksandar Radanovic, Blazo Mitrovic.

Mornar BS (CRO) – Jadran Herceg Novi (MNE) 11-4 (3-1, 1-2, 2-1, 5-0)

Mornar: Jerko Marinic Kragic 4, Marin Ban 2, Marino Cagalj, Slavko Calic, Mitsuaki Shiga, Ivan Domagoj Zovic, Zvonimir Butic.

Jadran HN: Luka Sekulic, Stefan Vidovic, Dragan Draskovic, Stefan Pjesivac.

VK Primorac Kotor (MNE) – Jug CO Dubrovnik (CRO) 9-16 (2-5, 1-3, 4-5, 2-3)

Primorac: Nicolas Saveljic 4, Dimitrije Krijestorac, Danilo Adzic, Dusan Matkovic, Janko Krivokapic, Goran Grgurevic.

Jug: Miho Boskovic 3, Nikola Janovic 3, Nicolas Constantin-Bicari 3, Marko Bautovic 2, Jacob Mercep, Loren Fatovic, Andro Buslje, Marko Buconic, Marko Ivankovic.

Partizan Raiffeisen Belgrad (SRB) – OVK POSK (CRO) 13-3 (4-2, 2-0, 6-0, 1-1)

Partizan: Gavril Subotic 5, Nikola Jaksic 3, Ognjen Stojanovic 2, Drasko Gogov, Marko Manojlovic, Filip Radojevic.