Meciul de astazi a avut parte de un start echilibrat cu cate doua goluri inscrise de fiecare parte in primul sfert. „Studentii” au reusit sa se desprinda de adversari pana la pauza mare (3-4) iar dupa sfertul trei si-a dublat avantajul (5-7). „Alb-rosii” au marcat primii in ultimul sfert prin Andrei Prioteasa, dar jucatorii lui Aurelian Georgescu au refacut diferenta, ba chiar au ajuns la +3 pe tabela de marcaj dupa penalty-ul transformat de Radu Gospodinov (6-9). Dinamo a replicat prin Alex Matei (7-9) pentru ca dupa mai multe ocazii ratate, Andrei Georgescu sa isi aduca echipa la un gol de Sportul cu 14 secunde inainte de fluierul final. Dinamovistii risca tot si comit un penalty in incercarea de a muta din nou jocul in jumatatea adversa, dar croatul Hrvoje Benic nu rateaza si Sportul se impune in cele din urma la doua goluri diferenta. Scor final 10-8 pentru Sportul.

Superliga Nationala

Finala mica

Meciul 4

Sambata 16 mai 2015

Dinamo – Sportul 8-10 (2-2, 1-2, 2-3, 3-3)

Dinamo: , Marian Constantin, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa 2, James Ciaran 1, Ionut Vranceanu, Alex Matei 1, Demeter , Alex Sfarle,  George Georgescu, Andrei  3, Ion Necsulescu,  Berttini, Alex Simion 1. Antrenor: Andrei

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 1, Vlad Georgescu, Zdravko Delas 1, Codrin Cotrau, Iulian Radoi 1, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta 1, Adrian Stan, Radu Gospodinov 1, Razvan Moraru, Josip Jerkovic 4,  1. Antrenor: Aurelian Georgescu

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Mihnea Alexandrescu

Superioritati numerice: Dinamo 16/5 si Sportul 12/4

Penalty-uri: Dinamo – si Sportul 3/3

Nota: in repriza a doua,minutul 1’15, Catalin Stan (Sportul) a fost eliminat cu drept de inlocuire pentru joc agresiv.