Szolnok a dominat de la un capat la altul a doua partida a finalei. A preluat conducerea dupa primele opt minute de joc iar la pauza mare avea deja un avantaj de sase goluri pe tabela de marcaj (2-8). In repriza a treia apararea gazdelor a continuat sa nu functioneze iar diferenta s-a marit la 8 goluri (10-2) pentru Szolnok. Pana la final OSC nu a reusit decat sa recupereze un singur gol, partida incheiindu-se cu scorul de 12-5 pentru Szolnok.

In finala mica, Eger a obtinut a doua victorie in fata celor de la FTC. S-a impus cu 12 la 7 in meciul disputat la Budapesta si a intrat astfel in posesia medaliilor de bronz.