Campioana Romaniei a inceput bine meciul punctand prima prin Tibi Negrean, iar dupa ce Heinrich a egalat pentru francezi, Milos Korolja a inscris al doilea gol al oradenilor.  Sfertul al doilea a fost domint clar de francezi care cu trei goluri consecutive semnate de Kalinic, Peisson si Heinrich au intrat la pauza mare cu un avantaj de doua goluri (2-4).  Oradenii au reusit sa recupereze un gol din diferenta de pe tabela de marcaj in sfertul al treilea dupa ce Marko Avramovic a marcat din om in plus. Saudadier a insris insa un nou gol pentru Montpellier insa Negrean isi readuce echipa la o lungime in spatele adversarilor cu 5 secunde inainte de pauza, La inceputul ultimei reprize, campioana Frantei a refacut diferenta de doua goluri prin Kalinic insa imediat Oradea a puntat prin Cupic din penalty. Cu 3’11 secunde inainte de finalul partidei Korolja a inscris golul egalizator si desi ambele echipe au mai avut ocazii de a marca, scorul a ramas 6-6.

CSM Digi Oradea – Montpellier 6-6  (2-1, 0-3, 2-1, 2-1)

CSM Digi Oradea: Gojko Pijetlovic, Marko Avramovic 1,  2, Milos Korolija 10 Catalin Alexa, Alex Popoviciu, Adan Freundlich, Vojislav Cupic 1 pen, Andrei , Dunca, Ramiro Georgescu, , Dorin Cretu.Antrenor: Dorin Costras

Montpellier: Gabor Jaszberenyi, Lukas Chytil, Thomas Pastry, Cedric Rocchietta, Remi Saudadier 1, Ilija Mustur, Mathieu Peisson 1, David Heinrich 2, Uros Kalinic 2, Vlahovic, Laux Geoffret, Quentin Chipotel, Leo Delgado. Antrenor: Fabien Vasseur

Superioritati numerice: CSM  10/3 si Montpellier 9/2

Penalty-uri: CSM 1/1 si Montpellier –

Arbitrii: Kikalisvili (GEO) si Sekeri (HUN)