Jadran si CSM Oradea au incheiat la egalitate un meci disputat si foarte echilibrat de la un capat la altul. Muntenegrenii au fost cei care au inceput mai bine meciul si au deschis scorul prin Sekulic. Korolja a adus egalitatea pentru oradeni insa acelasi Sekulic si-a adus  echipa in avantaj inainte de pauza dupa ce a fructificat un penalty. Sfertul al doilea a avut parte de un singur gol, cel reusit de Ramiro Georgescu  scorul la jumatatea meciului fiind asadar 2-2. La reluarea jocului gazdele au inscris prin Banicevic pentru ca Tibi Negrean sa egaleze din nou situatia pe tabela de marcaj. Saric inscrie insa din nou pentru Jadran cu 1’52 inainte de ultima pauza. Ultima repriza incepe mai bine pentru oradeni. Dunca aduce scorul la 4-4, Popodic inscrie pentru 5-4 si Avramovic egaleaza din nou pentru CSM cu 2’49 inainte de final. Cand a mai ramas 1’06 din joc, Korolja scoate un penalty pe care Negrean il transforma si CSM Digi Oradea trece pentru prima data la conducere pe tabela de marcaj. Cu 23 de secunde inainte de finalul intalnirii Gojkovic cere time-out si Moskov reuseste sa il invinga pe Gojko Pijetlovic cu 9 secunde inainte de incheierea partidei,

Jadran – CSM Digi Oradea 6-6  (2-1, 0-1, 2-1, 2-3)

Jadran: Slaven Kandic, Ukropina Aleksa, Vlado Popadic 1, Luka Sekulic 2 (1 pen), Stefan Vidovic, Nikola Moskov 1, Bojan Banicevic 1, Jovan Saric 1, Radovan Latinovic, Boris Zlokovic, Dragan Draskovic, Stefan Pjesivac, Milos Popovic. Antrenor: Vladimir Gojkovic

CSM Digi Oradea: Gojko Pijetlovic, Marko Avramovic 1, Tiberiu Negrean 2 (1pen), Milos Korolija 1, Catalin Alexa, Alex Popoviciu, Adan Freundlich, Vojislav Cupic, Andrei Cretu, Gheorghe Dunca 1, Ramiro Georgescu 1, Kalman Kadar, Dorin Cretu.Antrenor: Dorin Costras

Superioritati numerice: Jadran 6/0 si CSM Oradea 10/1

Penalty-uri: Jadran 1/1 si CSM Oradea 1/1

Arbitrii: Zekeri (HUN) si Korisna (POL)