Dupa ce au pierdut la trei goluri intalnirea de ieri (7-10), jucatorii lui Andrei Iosep au inceput excelent partida de astazi. La finalul primelor 8 minute de joc au condus cu 5-3, prin reuşitele lui Matei, Prioteasa, Andrei Georgescu şi Vrânceanu (dubla). Alb – rosii si-au pastrat avansul de doua goluri si la pauza mare (6-4), pentru ca stelistii sa domine sfertul trei si sa egaleze situatia pe tabela de marcaj prin golurile lui Ghiban si Diaconu. (6-6). In ultima parte a meciului, Dinamo a punctat prima prin Andrei Georgescu, in timp ce Steaua a egalat prin Randic care cu al treilea său gol a stabilit scorul final, 7-7.

Dinamo – Steaua 7-7 (5-3, 1-1, 0-2, 1-1)

Dinamo: , A. Enciu, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa 1, A. Sfarle, Ionut Vranceanu 2 ( 1 pen), Alex  1, Demeter  1, Tudor Neagu, Marian Constantin, Andrei Georgescu 2, Ion Necsulescu,  Berttini, Alex Simion. Antrenor: Andrei

Steaua: Mihai Dragusin, Mihnea Gheorghe, Nicolae Diaconu 1, Mihnea Chioveanu 1, Andrei Busila, Petar Filipovic, Matej Nastran, Miroslav Radjic 3, Daniel , Alexandru Ghiban 1, Dimitri Goanta 1, Tudor Popescu, Daniel Teohari, Pavel Popescu. Antrenor: Ionut Angelescu

Arbitrii: Dragos Oprea si  Manuel Manea

Superioritati numerice: Dinamo 9/3  si Steaua 9/3

Penalty-uri : Dinamo 1/1  si Steaua –

Dupa victoria clara de ieri, campionii s-au impiedicat astazi in cea de-a doua confruntare de la Brasov cu Sportul, terminand la egalitate 6-6. Dupa un prim sfert echilbrat in care s-a inscris cate un gol de fiecare parte,oradenii au intrat cu un avantaj de un gol la pauza mare (2-3). In sfertul trei fiecare echipa si-a adaugat alte doua goluri pe tabela de marcaj (4-5). In ultima parte „studentii” au reusit de doua ori  sa egaleze pe CSM. Mai intii, Oanta a inscris pentru 5-5, iar dupa golul oradeanului Ramiro Georgescu, Sportul a punctat din nou prin Catalin Stan, care a stabilit scorul final cand mai erau 42 de secunde din joc.

Sportul – CSM Digi Oradea  6-6 (1-1, 1-2, 2-2, 2-1)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 1,  Vlad Georgescu 2, Zdravko Delas, Codrin Cotrau, Edy Ciobanu, Vlad , Dragos Pandelea, Catalin Stan 2, Nicolae Oanta 1, Adrian Stan,   , Razvan Moraru, Andrei Edward.  Antrenor Aurelian Georgescu.

Gojko Pijetlovic, Roland Szabo, Tiberiu  3, Catalin Alexa 1, Alex Popoviciu, Adam Freundlich. Vojislav Cupic, Andrei  1, Dunca , Ramiro Georgescu 1,   Kalman, Dorin , Bogdan Remes, Bogdan Cimpianu. Antrenor: Dorin Costras

Arbitrii: Radu Matache si Ferencz Toth

Superioritati numerice: Sportul 9/0 si CSM 8/2

Penalty-uri: Sportul 1/1 si  CSM –