Bucuresteni  au condus la jumatatea meciului cu 6 la 2, dar s-au vazut egalati pe finalul sfertului trei. Rapid a intrat totusi cu un avantaj de un gol la ultima pauza dupa reusita lui David Negrescu care a marcat cand mai erau 8 secunde de joc. In ultima parte nu s-a inscris decat un gol, Crisul reusind sa egaleze prin Bogdan Remes. Tot in runda de dimineata, Dinamo si Steaua au obtinut victorii clare. Dinamo a dispus de Viitorul cu 21 la 2, in timp ce Steaua a trecut de CSM Cluj cu 15 la 3.

In sesiunea de dupa-amiaza, Rapid a dispus de Viitorul cu 13 la 2, Crisul a trecut de CSM cu 9 la 1 iar Dinamo s-a impus cu 8 la 5 in fata Stelei. Turneul continua sambata cu alte ultima runda (programata de la orele 8:30).