Oradenii au trecut de Steaua, cu 6 -5, in cel mai interesant meci al zilei care s-a disputat in runda inaugurala. Campioana en-titre a condus cu 3 la 2 la pauza mare, dupa ce in sfertul al doilea nu s-a inscris niciun gol. Ros-albastrii au egalat in repriza a treia insa Crisul a preluat din nou conducerea in ultima parte, impunandu-se la limita. De la formatia oradeana cel mai bun marcator a fost Roland Szabo cu trei reusite, in timp ce de la bucuresteni Eduard Adam a punctat de doua ori. Tot in runda de dimineata , contracandidata la titlu, Dinamo a trecut la 9 goluri de Rapid, scor 10-1, in timp ce in duelul formatiilor clujene, CSM a invins pe Viitorul cu 14 la 6.

In runda de dupa-amiaza, Steaua a trecut de Rapid cu 9 la 6, Dinamo s-a impus cu 17-3 in meciul cu CSM Cluj iar Crisul Oradea a invins clar pe Viitorul din Cluj, 12-1. Turneul continua vineri cu alte două runde (programate de la orele 8:30 şi 15:00).