Eger a inceput partida de acasa hotarata sa trimita semifinala in decisiv. Capitanul echipei Peter Biros a deschis scorul si abia dupa doua minute Miklos Gor-Nagy a reusit sa egaleze pentru OSC. Jocul a continuat sa fie echilibrat oaspetii avand un gol in fata la prima pauza (3-4). Formatia din Budapesta si-a pastrat avantajul si la jumatatea meciului (5-6).

La reluarea jocului Eger a parut ca nu mai poate tine ritmul cu adversarii  care la finalul reprizei a treia au avut +3 pe tabela de marcaj (7-10).

Ultima repriza a fost a gazdelor. Sarbul Milos Cuk a facut 8-10 si  30 secunde mai tarziu Erdelyi a punctat pentru a treia oarasa in acest meci. Mai erau 5 minute de joc si OSC avea avantaj minim. Diferenta s-a dublat dupa reusita lui Salamon. Eger nu a cedat si s-a apropiat din nou la un gol prin reusita lui Balazs Erdelyi care a inscris cu 2’11 minute inainte de final. Osc a rezistat pana la fluierul final si cu aceasta victorie a facut pasul in finala.

Cea de-a doua finalista este Szolnok. Favorita certa in confruntarea cu FTC, Szolnok nu a facut pasi gresiti si a trecut in doua meciuri de formatia din Budapesta.

In confruntarea pentru locul 5, Honvéd si Szeged au disputat al doilea meci la Budapesta. Dupa ce saptamana trecuta Szeged s-a impus la un gol, Honved a sperat sa echilibreze confruntarea in jocul de acasa.   Nu a fost insa sa fie asa, oaspetii reusind sa se impuna si de aceasta data cu 11 la 8. Szeged incheie astfel campionatul pe locul 5