Partizan s-a calificat  in finala campionatului Serbiei dupa ce a eliminat in penultimul act pe marea rivala, Steaua Rosie Belgrad, cu 2 la 1 la general. Echipa lui Vladimir Vujasinov a castigat la penalty-uri meciul decisv, cu 11:10 , upa ce la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost egal 7 : 7 . Steaua Rosie a controlat partida timp de trei sferturi, a condus cu 4-1 la pauza mare si cu 5-3 dupa repriza a treia. Partizan a jucat insa excepțional in ultima parte si cu patru goluri consecutive a intors rezultatul in ultima parte (7-5).  Oaspetii insa nu au cedat, fratii Strahinja si Viktor Rašović inscriind golurile care au trimis meciul la penalty-uri.  La loviturile de departajare Mandic , Asanović, Tanasković și Jaksic au marcat pentru Partizan, iar de la Steaua Roșie au inscris doar S.Rašović și Bijelic. Au ratat V.Rašović și Randjelovic.

În finala, Partizan va intalni pe Radnicki, primul meci fiind programat pe 10 mai la Kragujevac .