Primorje Rijeka a obtinut o victorie importanta la Belgrad in fata mult mai tinerilor jucatori de la Steaua Rosie Belgrad cu 14 la 11. Cosmin Radu, cu cele cinci goluri ale sale, si-a dus practic echipa spre victorie. Steaua Rosie a fost insa un adversar mult mai dificil decat se asteptau croatii. A jucat de la egal la egal cu echipa din Rijeka, Primorje reusind sa se impuna abia in ultimele minute ale jocului.

La Budapesta, OSC si Szolnok au incheiat la egalitate (11-11) un meci in care in trei din cele patru sferturi s-au marcat cate 7 goluri. La pauza mare Szolnok a avut doua goluri avantaj pe tabela de marcaj (5-3) insa la reluarea jocului, OSC a facut o repriza a treia foarte buna si a preluat conducerea (8-7), si a condus si in ultimul sfert, Varga Dániel reusind sa restabileasca egalitatea cu 4 minute inainte de finalul meciului (11-11).

In ultimul meci al zilei, campioana Italiei, Pro Recco a invins la patru goluri pe Mladost Zagreb, scor 13-9. Echipa lui Igor Milanovic a dominat de la un capat la altul partida,  Prlainovic si Ivovic fiind cei mai buni marcatori, ambii cu cate trei goluri.