Campioana Romaniei succes categoric in fata Rapidului la startul Superligii

Steaua a inceput cu o victorie categorica noul sezon al Superligii. Campioana Romaniei a invins cu 13-5 pe CS Rapid, in primul joc din runda inaugurala disputat vineri în bazinul Steaua din Complexul Sportiv Ghencea. Meciul revansa va avea loc sâmbătă, cu începere de la ora 11:00.

0
17

Ros-albastrii au controlat de la un capat la altul intalnirea cu Rapid. Doar in primul sfert echipa antrenata de Silviu Ceobanu a reusit sa stea a proape de adversari, dupa 8 minute de joc scorul fiind doar 1 la 0 pentru stelisti. Jucatorii lui Andrei Iosep s-au desprins in sfertula la doilea in care au marcat de patru ori si au primit un singur gol, scorul la pauza mare fiind 5-1 pentru Steaua. In a doua parte militarii au fost mai eficienti: au punctat de 8 ori dar au si fost depasiti de 4 ori.