Meciul, programat in piscina olimpica Ioan Alexandrescu din Oradea, a avut un start echilibrat, oradenii reusind sa preia conducerea prin Bogdan Remes care a deschis scorul cu 13 secunde inainte de finalul primei reprize (1-0). Bucurestenii au egalat dupa un minut de joc din partea a doua a intalnirii prin Szilard, insa gazdele au inscris la urmatoarea actiune prin Mihnea Gheorghe din superioritate numerica. Jucatorii lui George Georgescu au replicat prin Vlad Dragomirescu pentru ca Nicolae Diaconu sa-si readuca echipa in avantaj in timp ce Asanovic si, din nou, Mihnea Gheorghe au marit diferenta la trei goluri inainte de pauza mare (5-2).

La reluarea partidei, Dinamo s-a apropiat la un singur gol de adversari dupa dubla lui Tudor Fulea, gazdele replicand prin Tiberiu Negrean, Andrei Prioteasa si Mihnea Gheorghe din penalty. Dinamovistul Tudor Fulea a inscris pentru a treia oara in sfertul trei si a stabilit scorul inainte de ultima repriza (8-5)

Ultimele 8 minute ale partidei au inceput din nou cu un gol al oaspetilor inscris de Adrian Enescu in timp ce Matei si-a adus echipa la un gol in spatele oradenilor. Echipa lui Kalman Kadar a refacut insa diferenta de trei goluri in ultimul minut de joc prin reusitele lui Mihnea Gheorghe si Andrei Cretu.