Sportul a marcat prima in partida din bazinul olimpic din Complexul Sportiv Dinamo, dar echipa lui Andrei Iosep a replicat cu o serie de trei goluri consecutive inscrise de Andrei Prioteasa si George Georgescu (dubla) si a intrat cu doua goluri avantaj la prima pauza (3-1). Diferenta de doua goluri s-a pastrat si la jumatatea meciului, dupa ce in repriza a doua cele doua echipe au punctat de trei ori fiecare. „Alb-rosii” au controlat jocul si in sfertul al treilea in care au avut si +4 pe tabela de marcaj (10-6), croatul Hrvoje Benic stabilind scorul inainte de ultima repriza. La reluarea jocului, George Georgescu a inscris al treilea sau gol pentru Dinamo, insa jucatorii lui Aurelian Georgescu nu au cedat. Sportul a reusit sa se apropie la un singur gol de dinamovisti dupa reusita lui Cotrau si dubla lui Benic insa apararea dinamovista a rezistat in ultimele minute de joc, gazdele impunandu-se astfel la limita. Scor final 11-10 pentru Dinamo si scorul la general este acum 2 la 1 pentru Sportul. Meciul patru se disputa astazi de la ora 18.00. Daca va fi nevoie de un joc decisiv acesta se va disputa la Brasov.