Dupa primul sfert cele doua echipe s-au aflat la egalitate 3-3. insa Waspo Hannover (adversara Stelei din sferturile Euro Cup) a reusit sa preia conducerea la pauza mare (5-6). ASC Duisburg a reactionat in a treia parte si a reusit sa egaleze pe tabela de marcaj (10-10), dar oaspetii au fost mai buni in ultimele 8 minute ale partidei impunandu-se la doua goluri diferenta, scor 12-14. Cu aceasta victorie Waspo 98 Hannover a ajuns la 17 puncte si a depasit-o in clasament pe Duisburg, care a ramas cu 16 puncte. Campioana en-titre, Spandau Berlin se afla pe locul 3 cu 15 puncte.

ASC Duisburg – Waspo 98 Hannover 12:14 (3:3, 2:3, 5:4, 2:4)

Duisburg:  D.Grohs (4), Obschernikat (3), Real (2), Eidner, Kalberg, Petru Ianc

Waspo: Bukowski (4), Balatoni (3), Schlotterbeck (3), Jokic (2), Paunovic, Immermann