Prima zi a turneului international Volvo Cup a adus victorii pentru Serbia si Ungaria. Serbia a trecut fara probleme de Statele Unite, cu 20 la 11 Jucatorii antrenati de Dejan Savic au dominat de la un capat la altul intalnirea, pe lista marcatorilor trecindu-si numele toti jucatorii, cu expeptia lui Aleksic. Al doilea meci al zilei a fost mult mai disputat. Ungaria, campioana mondiala, s-a vazut condusa de Germania in prima parte (5-7) dar si-a revenit in sfertul al treilea, in care a marcat nu mai putin de 5 goluri, primind doar unul singur. In ultima repriza echipa pregatita de Tibor Benedek si-a marit avantajul pe tabela de marcaj cu inca un gol, scorul final fiind 12 la 9 pentru Ungaria. In a doua zi a turneului, Ungaria v-a intalni  Serbia iar SUA va juca impotriva Germaniei.