OSC nu a avut probleme la Szeged in jocul de marti seara in care s-a impus la o diferenta confortabila, scor 6-13. Cel mai bun marcator al oaspetilor a fost Ferenc Salamon cu trei reusite. Miercuri, liderul Szolnok a trecut la scor de UVSE. Gazdele au inceput in forta meciul, cu un 5-0 in primul sfert, la jumatatea meciului diferenta fiind de 8 goluri (10-2). Au urmat alte doua sferturi in care Szolnok a punctat de cate patru ori, primind doar trei goluri, scorul final fiind 18-5. Gábor Kis si Stefan Mitrovic au marcat fiecare cate trei goluri pentru Szolnok..

Campioana en-titre, Eger a primit vizita celor de la Szentes. Cu un  6-1 in ultimul sfert ,gazdele au reusit rezultatul etapei incheiind partida cu scorul de 19-4. Norbert Hosnyánszky si muntenegreanul  Uros Cuckovic au fost cei mai eficenti oameni de la Eger, cu cate patru reusite fiecare. Nu in ultimul rand, FTC a intalnit in deplasare pe KSI, de care a reusit sa treaca cu 9 la 4. In weekend sunt programate meciuri in Cupa Ungariei (tur-retur): Szeged – Szolnok, Honvéd – FTC, Eger – Vasas, OSC – BVSC.

Campionatul Ungariei
Etapa a 6-a,

marti 4 noiembrie

Szeged – OSC 6-13 (2-4, 0-2, 1-2, 3-5)

Szeged: Seman Lukas 3, Kiss Csaba 1, Varga Zsolt 1, Manhercz Krisztián 1.

OSC: Salamon Ferenc 3, Bátori Bence 2, Kayes Joseph 2, Bundschuh Erik 1, Decker Ádám 1, Juhász Zsolt 1, Kevin Graham 1,  Gór Nagy Miklós 1, Brguljan Drasko 1.

miercuri 5 noiembrie

Honved – Kaposvari 6-5 (1-1, 2-1, 2-1, 1-2)

Honved: Szőke Szabolcs 2, Simon Roland Zsolt 1, Illés Sándor 1, Fülöp Bence 1, Nenad Stojcic 1

Kaposvari: Vindisch Ferenc 1, Ágner Zoltán 1, Kovács Olivér 1, Mihailo Parezanovic 1, Jeremy Davie 1.

Vasas – Debrecen 10-9 (4-2, 3-3, 2-2, 1-2)

Vasas: Sedlmayer Tamás 2, Gyárfás Tamás 2, Juhász-Szelei Norbert 1, Német Toni Josef 1, Várnai Kristóf 1, Bóbis Máté 1, Hőna Dávid 1, Steinmetz Ádám Dr.1

Debrecen: Kuncz Tamás 3, Kincses Attila 2, Kállay Márk 2, Halek Márton 1,Varga Tamás 1.

Szolnok – UVSE 18-5 (5-0, 5-2, 4-1, 4-2)

Szolnok: Kis Gábor 3, Stefan Mitrovic 3, Stefan Mitrovic 2, Hangay Zoltán 2, Varga Dénes 2, Milan Aleksic 2, Varga Dániel 1, Mezei Tamás 1, Zivko Gocic 1, Madaras Norbert 1,

UVSE: Keresztúri Márton 3,  Tóth Zoltán 1,  Kovács Bence 1.

KSI – FTC 5-9 (2-4, 0-1, 3-2, 0-2)

KSI: Kovács Gergő 3,Bicskei Attila 1, Hangody György dr.1

FTC: Nyéki Balázs 2, Katonás Gergely 2, Roach Aidan 2, Paján Viktor 1, Regős Áron 1,  Swift Joel 1.

BVSC – PVSK 8-9 (3-2, 2-3, 2-2, 1-2)

BVSC: Pásztor Mátyás 3, Létay Krisztián 3, Ambrus Ferenc 1, Szabó Bendegúz 1.

PVSK: Csacsovszky Alex 2, Müller Máté 2, Kistamás Zsolt 1, Horváth Zsombor 1, Czigány Károly 1, Polovic Krisztián 1, Danilo Cabrilo 1.

Eger – Szentes 19-4 (4-1, 4-1, 5-1, 6-1)

Eger: Hosnyánszky Norbert 4, Cuckovic Uro2 4, Szivós Márton 3, Erdélyi Balázs 3. Cuk Milos 2, Lőrincz Bálint 1, Bedő Krisztián 1. Angyal Dániel 1.

Szentes: Boros Tamás 1, Szabó I. Zoltán 1, Vörös Viktor 1, Rakonjac Zlatko 1.

Clasament: 1. Szolnok 18 puncte, 2. OSC  15 p, 3. FTC 15 p, 4. Eger 13p, 5. Honved 12p, 6. BVSC 9p, 7. Kaposvár 9p, 8. Vasas 9 p, 9. PVSK  7 p,  10. Szeged 6 p, 11. Debrecen 6p, 12. KSI 4 p,  13. UVSE 1 p, 14. Szentes 0 p