Aflata la al patrulea meci consecutiv in patru zile, campioana Romaniei, CSM Digi, a castigat fara probleme intalnirea cu a doua echipa oradeana, Crisul, cu 19 la 5. CSM a inceput in forta partida si dupa primul sfert a avut un avantaj considerabil (1-7), pe care la marit cu doua goluri pina la pauza mare.  Repriza a treia a avut parte de cele mai multe goluri (9), tinerii de la Crisul reusind sa inscrie de 4 ori in poarta lui CSM. Echipa lui Dorin Costras a incheiat meciul cu un sfert castigat cu 5 la 0 . Lider in clasamentul golgheterilor cu 36 de goluri, Tiberiu Negrean si-a mai adaugat 6 reusite dupa aceasta confruntare.

La Cluj, Dinamo a obtinut un succes clar in fata formatiei locale Poli de care a trecut cu 18 la 6. Andrei Georgescu a marcat trei goluri pentru alb-rosii in timp ce Sarca a punctat de doua ori pentru clujeni.

La Brasov, Sportul Studentesc a castigat categoric partida cu Rapid Bucuresti, impunandu-se cu 25 la 5. Cel mai bun marcator de la gazde a fost croatul Zdravko Delas, cu 4 goluri.