Rapid a invins in primul meci al zilei pe Poli Cluj cu 17-5, rezultat care o trimite in semifinalele campionatului national, Steaua a trecut de Crisul Oradea cu 21-5, CSM Oradea a castigat in fata celor de la Sportul cu 18-8, iar Dinamo a dispus de Amefa cu 14-8.

Sezonul regulat – Turneul 4, Oradea (21-25 aprilie)

Programul și rezultatele meciurilor

Etapa a 5-a, sâmbătă 24 aprilie

Poli Cluj – Rapid 5-17 (0-4, 2-7, 2-4, 1-2)

Poli: Darius Silav, Filip Dragomir, Marc Vesa, Cristian Schill, Victor Bodea

Rapid: Radu Buică 3, Adrian Stan 2, Alex Crăiniceanu 2, Ionut Vlad 2, Stefan Constantinescu 2, Adrian Enescu, Paul Bodea, Mihnea Chioveanu, Alex Matei, Cătălin Stan, Dragoș Geanță

Arbitri: Mihai Bălănescu și Petre Gepian

Steaua – Crisul Oradea 21- 5 (4-1, 3-1, 7-1, 7-2)

Steaua: Răducu Dincă 5, Tiberiu Negrean 3, Francescu Iudean 2, Alexandru Gheorghe 2, Andrei Prioteasa 2, Tudor Fulea 2, Pavel Popescu 2, Dimitri Goanță, Vlad Dragomirescu, Victor Antipa

Crișul: Tommas Insinna, Luca Cărăman, Patrick Dumitru, Tudor Barbur, Darian Luncan

Arbitri: Laszlo Vekerdy și Cristian Băcuț

Sportul Studențesc – CSM Oradea 8-18 (1-6, 2-3, 2-4, 3-5)

Sportul: Maxim Jardan 2, Dan Rujan 2, Manuel Klutsch, Petru Ianc, Vlad Gherghe, Călin Cristian

Oradea: Vlad Georgescu 3, Drago Rogac 3, Alexandru Vătrai 3, Seija Adachi 3, Horațiu Ilisie 2, Nichita Ilisie, Cristi Dobre, Alex Popoviciu, Richard Orsos

Arbitri: Manuel Manea și Adrian Alexandrescu

Amefa – Dinamo 8- 14 (3-2, 2-9, 1-3, 2-4)

Amefa: Alex Teodorescu 2, Ionut Balgamis, Lucas Matei, Andrei Stefan, Radu Toma, Andrei Armean, Horia Nazarie

Dinamo: Kari Peter 4, Andrei Neamțu 2, Alexandru Albu 2, David Bota, C. Porfireanu, Riccardo Sachetti,  Andrei Iliescu, Raymond Jiganea, Sebastian Ghiță

Arbitri: Mihnea Alexandrescu si Cosmin Baidoc

Etapa a 6-a, duminică 25 aprilie

09:00 Crisul – Sportul

10.30 Amefa – Poli Cluj

12.00 Rapid – Dinamo

ora 13:30  CSM Oradea  Steaua București

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here