Campioana, Steaua, a câștigat partidele cu Amefa (18-4) și Rapid (19-3) , iar vicecampioana a invins formatiile Politehnica Cluj-Napoca (24-4) și Dinamo București (14-7). De remarcat este și victoria celor de la Rapid in fața echipei Sportul Studențesc, scor 10-9, în etapa a 4-a a turneului.

Sezonul regulat – Turneul 4, Oradea (21-25 aprilie)

Programul si rezultatele meciurilor

Etapa a 4-a, vineri 23 aprilie

Crisul – Dinamo 9-11 (3-2, 3-2, 1-4, 2-3)

Crișul: Tomaso Insinna 3, Patrik Dumitru 2, Darian Luncan 2, Andrei Marinescu, Tudor Barbur

Dinamo: David Bota 3, Andrei Iliescu 3, Andrei Neamțu 2, Demeter Szilard, Raymond Jigandea, Francesco Sachetti

Arbitri: Mihai Bălănescu și Petre Gepian

CSM Oradea – Poli Cluj-Napoca 24-4 (4-2, 6-1, 6-1, 8-0)

Oradea: Albert Vătrai 6, Ferenc Czenk 5, Vlad Georgescu 4, Alex Popovici 3, Bogdan Remeș 2, Seiya Adachi 2, Silvian Colodrovschi, Nichita Ilisie, Cristi Dobre.

Poli: Darius Silav, Filip Dragomir, Erik Birinyi, Cristian Schill

Arbitri: Manuel Manea și Cristian Băcuț

Sportul – Rapid 9-10 (2-3, 2-1, 3-2, 2-4)

Sportul: Maxiim Jardan 3, Petru Ianc 3, Călin Cristian 2, Manuel Klutsch

Rapid: Mihnea Chioveanu 4, Adrian Enescu 2, Alex Matei 2, Radu Buică, Cătălin Stan

Arbitri: Mihnea Alexandrescu și Cosmin Baidoc

Steaua – Amefa 18-4 (4-2, 6-1, 3-1, 5-0)

Steaua: Andrei Prioteasa 3, Istvan Szabo 3,Tudor Fulea 2, Victor Antipa 2, Pavel Popescu 2,  Vlad Dragomirescu, Alexandru Popovici, Răducu Dincă, rancesco iudean, Alexandru Gheorghe

Amefa: Ștefan Andrei 2, Matei Baciu, Matei Lucaș

Arbitri: Laszlo Vekerdy si Cosmin Baidoc

Etapa a 5-a, vineri 23 aprilie

Poli Cluj – Crisul Oradea 7-11 (1-2, 3-2, 2-3, 1-4)

Poli: Cristian Schill 2, Cami Cristescu 2, Victor Bodea, Erik Birinyi, Victor Cobîlean

Crișul: Adrian Luncan 4, Peter Nagy 3, Patrick Dumitru 2, Tomaso Insinna, Antonio Faragău

Arbitri: Manuel Manea și Petre Gepian

CSM Oradea – Dinamo București 14-7 (3-1, 3-1, 7-0, 1-5)

Oradea: Vlad Georgescu 4, Silvian Colodrovschi 2, Seiya Adachi 2, Theodor Filotti 2, Gojko Pijetlovic, Dragoljub Rogac, Alex Popoviciu, Albert Vătrai

Dinamo: David Bota 3, Andrei Neamțu 2, 1

Arbitri: Adrian Alexandrescu și Mihai Bălănescu

Amefa – Sportul Stud 10-14 (3-5, 1-4, 4-3, 2-2)

Amefa: Lucas Matei 2, Ionut Baglamis 2, Claudiu Grama 2, Stefan Andrei, Radu Toma, Horia Nazarie, Andrei Armean

Sportul: Alin Pîrîianu 5, Dan Rujan 3, Vlad Gorea, Octavian Itul, Manuel Klutsch, Andrei Claudiu, Alexandru Samson, Eduard Prescorniță

Arbitri: Laszlo Vekerdy și Mihnea Alexandrescu

Rapid – Steaua 3-19 (0-3, 2-7, 0-6, 1-3)

Rapid: Paul Bindea, Mihnea Chioveanu, Alex Crăiniceanu

Steaua: Tudor Fulea 6, Andrei Prioteasa 4, Tiberiu Negrean 2, Pavel Popescu 2, Francesco Iudean, Vlad Dragomirescu, Daniel Robu, Alexandru Popovici, Vancsik Levente

Arbitri: Cosmin Baidoc și Cristian Băcuț

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here