Rezultatul zilei a fost obținut de Sportul, echipă care a reușit să o invingă din nou pe Dinamo, cu 15 la 9, după ce caștigase la limită finala mică din Cupa României (scor 10-9). Studenții au cîștigat și partida disputată în runda de după-amiază, 20-6 cu Poli Cluj.

In rest, Steaua s-a impus in meciurile cu Poli (22-6) și Dinamo (13-9), CSM Oradea a obținut de asemenea doua victorii cu concitadina Crișul (14-3) și Amefa (19-4) iar Rapid a trecut de formațiile Amefa (16-2) și Crișul (12-5).

Vineri, 23 aprilie, se vor disputa doua noi etape in cadrul turneului de la Oradea.

Superliga Nationala 2020-2021

Sezonul regulat – Turneul 4, Oradea (21-25 aprilie)

Programul si rezultatele meciurilor

Etapa a 2-a, joi 22 aprilie
RAPID – AMEFA ARAD 16-2 (3-0, 4-2, 2-0, 7-0)
Rapid: Alex Matei 4, Adrian Stan 4, Paul Bindea 2, Adrian Enescu, Mihnea Chioveanu, Vlad I., Radu Buică, Crăiniceanu A., Iulian Rădoi.
Amefa: Claudiu Grama, Armean A. 1
Arbitri: Mihai Bălănescu și Manuel Manea
CSM ORADEA-CRIȘUL ORADEA 14-3 (3-1, 3-1, 6-1, 2-0)
CSM Oradea: Drago Rogac 3, Silvian Colodrovschi 3, Nichita Ilisie 2, Bogdan Remeș 2, Adachi Seiya 2, Teodor Filotti, Richard Orsos
Crișul: Tomasso Insinna 3
Arbitri: Cristian Băcut si Vekerdy Laszlo
SPORTUL STUDENTESC-DINAMO 15-9 (3-3, 2-2, 5-4, 5-0)
Sportul: Maxiim Jardan 3, Alexandru Samson 3, Călin Cristian 2, Petru Ianc 2, Dragoș Pandelea 2,  Alin Pîrîianu, Vlad Gorea, Andrei Claudiu
Dinamo: Demeter Szilard 3, Andrei Neamțu 2, Andrei Drăghici 2, Andrei Iliescu, Ionut Vrânceanu
Arbitri: Mihnea Alexandrescu si Cosmin Baidoc
STEAUA-POLI CLUJ 22-6 ( 7-1, 4-3, 5-1, 6-1)
Steaua: Alex Popovici 3, Istvan Szabo 3, Vlad Dragomirescu 2, Daniel Robu 2, Victor Antipa 2, Tudor Fulea 2, Răducu Dincă 2, Alexandru Gheorghe 2, Mihnea Gheorghe, Levente Vancsik, Andrei Prioteasa, Francesco Iudean
Poli: Darius Silav, Marc Vesa, Erik Birinyi, Cristian Schill, David Magyari
Arbitri: Cristian Băcuț și Petre Gepian

Etapa a 3-a, joi 22 aprilie

CSM Oradea – Amefa Arad 19-4 (6-1, 3-2, 5-1, 5-0)

CSM Oradea: Silvian Colodrovschi 3, Alexandru Vătrai 3, Vlad Georgescu 2, Drago Rogac 2, Richard Orsos 2, Adachi Seiya 2, Cristi Dobre, Nichita Ilisie, Teodor Filotti, Bogdan Remeș, Czenk Ferenc

Amefa: Claudiu Grama, Lucas Matei, Andrei Armean

Arbitri: Laszlo Vekerdy si Petre Gepian   

Dinamo – Steaua 9-13 (3-3, 1-4, 2-3, 3-3)

Dinamo: Ionuț Vrânceanu 3, Andrei Neamtu 2, David Bota, Andrei Drăghici, Alexandru Albu, Andrei Iliescu.

Steaua: Mihnea Gheorghe 3, Alexandru Gheorghe 3, Tiberiu Negrean 2, Tudor Fulea 2, Andrei Prioteasa, Daniel Robu, Nicolae Oanță

Arbitri: Petre Gepian și Mihnea Alexandrescu

Crisul – Rapid 5-12 (2-4, 2-1, 0-2, 1-5)

Crișul: Darian Luncan 2, Ianis Soponar, Andrei Marinescu, Patrik Dumitru

Rapid: Mihnea Chioveanu 4, Alex Matei 3, Stefan Constantinescu, Dragoș Geantă, Radu Buică, Alexandru Bălțean, Iulian Rădoi

Arbitri: Mihai Bălănescu și Cristian Băcuț

Poli Cluj – Sportul Studentesc 6-20 (1-5, 1-4, 3-6, 1-5)

Poli: Darius Silav 2, Cristian Schill, Bogdan Horvat, Victor Bodea, Victor Cobîlean

Sportul: Dan Rujan 4, Eduard Prescorniță 4, Alin Pîrîianu 3, Vlad Gorea 3, Manuel Klutsch 3, Alexandru Samson 2, Vlad Gherghe

Arbitri: Manuel Manea și Cosmin Baidoc

Prima etapa, miercuri 21 aprilie

Amefa – Crisul Oradea 4-14 (1-2, 2-4, 0-6,1-2)

Rapid București – CSM Oradea 4-18 (0-3, 1-7, 2-6, 1-2)
Dinamo – Poli Cluj 27-8 (7-2, 7-2, 6-2, 7-2)
Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 12-1 (4-1, 2-0, 4-0, 2-0)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here