In prima partida gazduita de bazinul Crișul din Oradea, formatia Crișul a invins cu 14 la 4 pe Amefa, apoi, vicecampioana CSM Oradea a trecut fara probleme de Rapid, scor 18-4. Scorul etapei l-a reușit Dinamo care a castigat cu 27 la 8 partida cu Poli Cluj. In ultimul joc al zilei campioana Steaua a dispus cu 12 la 1 de Sportul Stud.

Joi, 22 aprilie, se vor disputa doua etape in cadrul turneului de la Oradea.

Superliga Nationala 2020-2021

Sezonul regulat – Turneul 4, Oradea (21-25 aprilie)

Programul si rezultatele meciurilor

Prima etapa, miercuri 21 aprilie

Amefa – Crisul Oradea 4-14 (1-2, 2-4, 0-6,1-2)

Amefa: David Marschal, Horia Nazarie, Andrei Armean, Alex Teodorescu

Crisul Oradea: Darian Luncan 3, Patrick Dumitru 3, Paul Popute 2, Tommaso Insinna, Luca Cărăman, Ianis Soponar, Peter Nagy, Antonio Faragău

Arbitri: Mihai Balanescu si Manuel Manea

Rapid București – CSM Oradea 4-18 (0-3, 1-7, 2-6, 1-2)
Rapid: Paul Bindea 2, Cătălin Stan, Iulian Rădoi
CSM Oradea: Vlad Georgescu 5, Silvian Colodrovschi 4, Bogdan Remeș 3, Richard Orsoș 2, Drago Rogac, Cristian Dobre, Victor Kovats, Albert Vătrai.
Arbitri: Laszlo Vekerdy si Cristian Băcuț
Dinamo – Poli Cluj 27-8 (7-2, 7-2, 6-2, 7-2)
Dinamo: Andrei Neamțu 5, Raimond Jiganea 4, David Bota 3, Costi Porfireanu 2, Andrei Drăghici 2, Demeter Szilard 2, Alexandru Albu 2, Francesco Sachetti 2, Riccardo Sachetti, Andrei Iliescu, Kari Peter, Sebastian Ghiță.
Poli: Victor Bodea 3, Camil Cristescu 2, Darius Silav, Cristian Schill, Robert Cristian
Arbitri: Laszlo Vekerdy si Petre Gepian
Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 12-1 (4-1, 2-0, 4-0, 2-0)
Steaua: Andrei Prioteasa 3, Mihnea Gheorghe 2, Tiberiu Negrean, Tudor Fulea, Daniel Robu, Istvan Szabo, Francescu Iudean, Nicolae Oanță, Alexandru Gheorghe
Sportul: Maxim Jardan
Arbitri: Mihnea Alexandrescu si Cosmin Baidoc
Etapa a 2-a, joi 22 aprilie
08.30 Rapid – Amefa Arad
10:00 CSM Oradea – Crișul Oradea
11.30 Sportul Stud. – Dinamo
13.00 Steaua – Politehnica Cluj

 

Etapa a 3-a, joi 22 aprilie

15:00 CSM Oradea – Amefa Arad

16.30 Dinamo – Steaua

18.00 Crisul – Rapid

19.30 Poli Cluj – Sportul Studentesc

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here