Derby-ul campionatului a inceput bine pentru bucureșteni care au dominat prima repriza înscriind trei goluri pana la prima pauza. La jumatatea intalnirii, Steaua a condus cu 4-2, însă oradenii au reacționat restabilind egalitatea la 4, apoi la 5 inainte de ultima parte. In debutul celei de-a 4-a reprize, vicecampioana a preluat conducerea pe tabela de marcaj prin reusita lui Rogac, Francesco Iudean a egalat din superioritate numerica, cu 4’25 minute inainte de final, iar Alexandru Ghiban a adus victorie cu golul inscris cand mai erau 2’06 minute din joc.

In play-off, Steaua va intalni pe Rapid, iar CSM Oradea va juca impotriva celor de la Dinamo.

Sezonul regulat – Turneul 4, Oradea (21-25 aprilie)