Croatul Hrvoje Benic a deschis scorul pentru „studentii”, fiind de altfel singurul gol marcat in prima repriza. „Ros-albastrii” au reusit sa inscrie primul gol dupa 10 minute de joc prin Mihnea Chioveanu, replica gazdelor venind la urmatorul atac prin acelasi Benic. Steaua a revenit inca o data si cu doua goluri consecutive marcate de Diaconu si Randjic a preluat conducerea si a intrat la pauza mare cu un gol avantaj (2-3). La reluarea jocului poloistii lui Ionut Angelescu au continuat au punctat de două ori, în vreme ce pentru Sportul a marcat din nou Hrvoje Benic. Ultimul act a fost cel mai disputat. Jucatorii antrenati de Aurelian Georgescu au reusit sa echilibreze partida egaland cu 2’30” inainte de finalul partidei prin Radu Gospodinov din penalty. Mihnea Chioveanu a punctat inca o data pentru Steaua dar gazdele  au reusit din nou sa egaleze si tot din penalty, prin Jerkovic. Ultima reusita a fost insa a stelistilor, Dimitri Goanță inscriind cu 25 de secunde inainte de fluierul final.

Sportul Corona – Steaua  7-8 (1-0, 1-3, 1-2, 4-2)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 4 (1 pen), Vlad , Zdravko Delas, Codrin Cotrau, Iulian Radoi, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta, Adrian Stan,  2 (1 pen), Razvan Moraru, Josip Jerkovic 1 pen, . Antrenor: Aurelian Georgescu

Steaua: Mihai Drăguşin, Bogdan Giuclea, Mihnea , Nicolae  1, Mihnea  3, Andrei Busila, Nastran Matej, Miroslav Randjic 2, Daniel  1, Alexandru , Dimitri Goanţă 1, Marius Florea, Daniel Teohari, Pavel Popescu,. Antrenor: Ionuţ

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Mihnea Alexandrescu

Superioritati numerice: Sportul 9/3 si Steaua 8/4

Penalty-uri: Sportul 3/3 si Steaua –

Nota: in minutul 1’55” din repriza a treia, Edi Andrei de la Sportul Studentesc a primit cartonasul rosu pentru proteste