Cu Randjic (4) si Teohari (3 goluri)  principali marcatori, Steaua s-a desprins încă din start la 4-1. Sportul a echilibrat meciul in urmatoarele doua sferturi insa nu a reusit sa recupereze si din diferenta de pe tabela de marcaj, avantajul de trei goluri fiind pastrat si inainte de ultima repriza. Steaua a dominat-o clar ultimele 8 minute de joc inscriind trei goluri fara sa primeasca vreunul.

Sportul Corona – Steaua  7-13 (1-4, 3-3, 3-3, 0-3)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 5 (3 pen), Vlad , Zdravko Delas, Codrin Cotrau, Iulian Radoi, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta, Adrian Stan, , Razvan Moraru, Josip Jerkovic 2 (1 pen), . Antrenor: Aurelian Georgescu

Steaua: Mihai Drăguşin, Bogdan Giuclea, Mihnea  1, Nicolae , Mihnea  2, Andrei Busila, Nastran Matej 1, Miroslav Randjic 4 (1 pen), Daniel , Alexandru  2, Dimitri Goanţa, Marius Florea, Daniel Teohari 3, Pavel Popescu,. Antrenor: Ionuţ

Arbitrii: Adrian Alexandrescu si Mihnea Alexandrescu

Superioritati numerice: Sportul 13/2 si Steaua 7/3; duble eliminari 3

Penalty-uri: Sportul 4/4 si Steaua 2/1

Nota: in repriza a treia, Edi Andrei (Sportul Studentesc) si Pavel Popescu (de la Steaua) au primit cartonasul rosu.