Sportul Studentesc si Rapid Bucuresti au obtinut primele victorii in turneul de la Focsani, iar Steaua a inregistrat a treia victorie.

In prima partida din runda cu numarul trei, Sportul a invins categoric pe Politehnica Cluj, scor 23 la 3. Vlad Gorea a inscris sase goluri pentru studenti.

Rapid a castigat cu 11 la 7 duelul cu formatia Crisul Oradea. La jumatatea partidei cele doua echipe s-au aflat la egalitate 3-3, iar inaintea ultimei reprize giulestenii aveau un singur gol avans (5-4).

In ultimul joc al zilei, Steaua a castigat partida cu rivala Dinamo cu 14 la 6, fiind al treilea succes consecutiv pentru ros-albastrii. Tiberiu Negrean  cu patru reusite a fost cel mai bun marcator al meciului in timp ce Andrei Neamtu a inscris trei goluri pentru alb-rosii.

Superliga Nationala 2020/2021

Faza I – Turneu I

Focsani 7-11 octombrie

Programul si rezultatele meciurilor

Ziua a III -a, joi 8 octombrie

Sportul Studentesc – Politehnica Cluj 23-3 (7-1, 4-0, 4-1, 8-1)

Sportul: Gorea 7, Samson 4, Klutsch 3, Filimon 2, Pîrîianu 2, Ianc, Itul, Pandelea,  Andrei Claudiu, Gherghe, Prescorniță,
Poli: Schill, Cristian 2

Arbitri: Paul Georgescu si Dragos Oprea

Superioritati numerice: Sportul 10/4  si  Poli 7/1

Penalty-uri: Sportul 2/2

Rapid – Crisul Oradea 11- 7 (1-1, 2-2, 2-1, 6-3)

Rapid: Buica 2, Matei 2, Enescu 2, Constantinescu 2, Baltean, Gavriș, Iulian Radoi

Crisul: Buda 4, Ș.Muresan, Dumitru, Nagy

Arbitri: Mihnea Alexandrescu si Radu Matache

Superioritati numerice: Rapid 3/0   si Crisul 5/1

Penalty-uri: Rapid 3/3  si Crisul 2/2

Dinamo – Steaua  6-14 (0-5, 0-2, 2-1, 4-6)

Dinamo: Andrei Neamtu 3, Andrei Iliescu, Andrei Draghici, Lutescu

Steaua: Tiberiu Negrean 4, Tudor Fulea 3, Vancsik 2, Alex Ghiban, Nicolae Oanta, A. Gheorghe, Antipa

Arbitri: Manuel Manea si Mihai Balanescu

Superioritati numerice: Dinamo 8/3  si  Steaua 9/4

Penalty-uri: Steaua 2/2

Nota: In min 3’59, din repriza a 4-a, jucatorul Dragos Niculae de la Dinamo a fost eliminatcu drept de inlocuire pentru proteste.

CSM Oradea a stat

Ziua a IV-a, vineri 9 octombrie

ora 09:00 CSM Oradea – Crișul Oradea

ora 10.30 Politehnica Cluj – Dinamo Bucuresti

ora 12.00 Sportul Studentesc – Rapid

Steaua Bucuresti sta

Ziua a V, vineri 9 octombrie

ora 17:00 Politehnica Cluj – Steaua

ora 18:30 CSM Oradea – Rapid București

ora 20.00 Crisul Oradea Sportul Studentesc

Dinamo sta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here