Sportul a dominat clar  intalnirea de astazi cu mai tinerii jucatori oradeni. Dupa primul sfert, jucatorii lui Aurel Georgescu au avut un avantaj de 6 goluri (1-7) la care au mai adaugat 4 la finalul reprizei a doua. Oaspetii s-au dezlantuit in partea a doua a intalnirii, in ultimul sfert reusind sa inscrie de cele mai multe ori in poarta Crisului. 29 la 4 scor final si Sportul a inregistrat a 11-a victorie in acest sezon. Croatul Hrvoje Benic (Sportul) a fost cel mai bun marcator al partidei cu 6 goluri inscrise. Maine Sportul va intalni la Cluj pe Poli , in primul joc din runda a 9-a a Superligii Nationale.

Crisul Oradea – Sportul Studentesc Corona 4-29 (1-7, 0-4, 1-7, 2-11)

Crisul: Raul Gavris, Victor Kovats 2, Dan. Pintis, Gabor , Istvan Szabo,  Cristian Draghici, Aron Pop, Zoltan Gui, Antonio Alexandrescu 2, Cristian Dobre, Cristian Sechei, Cristian Terec, Sergiu Terean, Laszlo Gherghely. Antrenor: E.Bajenaru

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 6,  Vlad Georgescu 3, Zdravko Delas 1, Codrin Cotrau 4, Iulian Radoi 2, Vlad Dragomirescu 2 (1 pen), Dragos Pandelea 4, Catalin Stan, Nicolae Oanta 2, Adrian Stan 3,   Gospodinov, Razvan Moraru, Josip Jerkovic 2. Antrenor Aurelian Georgescu.

Arbitrii: Remus Oros si  Petru Gepian

Superioritati numerice: Crisul 11/1 si Sportul 7/4

Penalty-uri:  Crisul –  si Sportul 1/1