Sportul s-a desprins de alb-rosii inca din primul sfert in care a inscris de trei ori si a primit un singur gol (3-1). Pana la pauza mare formatia antrenata de Aurelian Georgescu a ajuns la +3 pe tabela de marcaj. „Studentii au controlat jocul si in partea a doua a intalnirii, marcand alte trei goluri, in timp ce dinamovistii nu au punctat decat o singura data in ultimele 16 minute de joc. Scor final 8-3 si Sportul conduce cu 2 la 0 la general in confruntarea pentru medaliile de bronz. Finala mica se muta la Bucuresti pentru meciurile trei si patru, programate la sfarsitul saptamanii viitoare. Daca va fi nevoie de un joc decisiv acesta se va disputa la Brasov.

Sportul Corona – Dinamo 8-3 ( 3-1, 2-1, 1-0, 2-1)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic 2, Vlad Georgescu, Zdravko Delas, Codrin Cotrau 1, Iulian Radoi 2, Vlad Dragomirescu, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta 2, Adrian Stan, Razvan Moraru, Josip Jerkovic 1, Edy Andrei (suspendat). Antrenor: Aurelian Georgescu

Dinamo: , Tudor Neagu, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa, James Ciaran 2 ( ), Ionut Vranceanu, David Bota, Demeter , Alex Sfarle, Marian Constantin, Andrei  1, Ion Necsulescu,  Berttini, Alex Simion. Antrenor: Andrei

Arbitrii: Mihnea Alexandrescu si Manuel Manea

Superioritati numerice:  Sportul 17/5 si Dinamo 10/1

Penalty-uri: Sportul – si Dinamo 1/1

Nota: In prima repriza, in minutul 4’29, Catalin Stan (Sportul) a fost eliminat cu drept de inlocuire. In repriza a 3-a dinamovistii Vranceanu (5’08) si Szilard (2’07) au acumulat cate trei faulturi. In repriza a patra dinamovistii Necsulescu (2’o8) si Bota (1’11) au acumulat cate trei faulturi.