„Studentii” s-au impus cu 7 la 5 dupa un joc destul de echilibrat. Dupa un prim sfert incheiat la egalitate 1-1, Sportul a intrat cu avantaj de un gol la pauza mare (3-2) si a dublat diferenta inainte de ultima repriza (5-3). Distanta de doua goluri s-a pastrat pana la finalul intalnirii, echipa lui Aurelian Georgescu impunandu-se cu 7 la 5. Centrul croat Zdravko Delas a fost cel mai bun marcator de la invingatori, cu trei reusite, in timp ce pentru Dinamo, Ionut Vranceanu a punctat de doua ori. Al doilea meci din finala mica se joaca sâmbătă de la ora 11.00, tot la bazinul olimpic din Brasov.

Sportul Corona – Dinamo 7-5 (1 -1, 2-1, 2-1, 2-2)

Sportul: Marius Tic, Hrvoje Benic, Vlad Georgescu 1, Zdravko Delas 3, Codrin Cotrau 1, Iulian Radoi, Vlad Dragomirescu, Dragos Pandelea, Catalin Stan, Nicolae Oanta, Adrian Stan, Razvan Moraru, Josip Jerkovic 2, Edy Andrei (suspendat). Antrenor: Aurelian Georgescu

Dinamo: , Tudor Neagu, Adrian Enescu, Andrei Prioteasa 1, James Ciaran 1, Ionut Vranceanu 2, David Bota, Demeter , Alex Sfarle, Marian Constantin, Andrei , Ion Necsulescu 1,  Berttini, Alex Simion. Antrenor: Andrei

Arbitrii: Mihnea Alexandrescu si Manuel Manea

Superioritati numerice:  Sportul 13/6 si Dinamo 11/1