Serbia a reusit sa invinga cu 10 la 9 pe Ungaria in cea de-a doua zi a turneului international Volvo Cup. Echipa antrenata de Dejan Savic a facut un meci foarte bun impotriva campioanei mondiale mai ales ca de la sarbi au lipsit Filip Filipovic, Andrja Prlainović si Dusko Pijetlovic. Campioana europeana a dominat insa jocul in sferturile doi si trei, cand s-a aparat foarte bine iar in atac a fructificat majoritatea ocaziilor. Prima parte a meciului a fost echilibrata incheindu-se la egalitate 1-1. Ubovic a inscris primul gol din sfertul al doilea, iar in ultimele 80 secunde ale reprizei Dedović și Cuk au punctat  pentru 4-1, in timp ce Madaras a inscris inainte de pauza mare. La reluarea jocului, Zivko Gocic și Stefan Mitrovic au continuat seria golurilor pentru Serbia care a ajuns sa conduca pe tabela de marcaj cu 6-2. Inainte de ultima repriza diferenta dintre cele doua echipe a fost insa de trei goluri (5-8). Echipa pregatita de Tibor Benedek a fortat revenirea in ultima repriza in care a reusit sa depaseasca apararea adversarilor de 4 ori. Au inscris insa si sarbii, prin Mandic si Mitrovic. Tot in a doua zi a turneului ce se desfasoara in orasul Szolnok, Statele Unite au primit din nou 20 de goluri, de data aceasta din partea Germaniei. Scor 12-20.