Scorul pe reprize a fost 5-1, 3-2, 4-1, 6-3.

Rezultatele României la Campionatul European din Croaţia: 12-8 cu Olanda, 13-5 cu Slovenia şi 8-7 cu Slovacia (în grupa D), 18-11 cu Georgia (în play-off), 7-24 cu Spania (în sferturile de finală), 11-18 cu Muntenegru (pentru locurile 5-8) şi 7-18 cu Serbia (pentru locurile 7-8).

La Campionatul Mondial de la Doha, tricolorii vor evolua în grupa D: cu Ungaria (5 februarie), cu Kazakhstan (7 februarie) şi cu Italia (9 februarie).

Prima clasată din fiecare din cele patru grupe se va califica direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 2-3 vor juca în play-off, în 11 februarie. Meciurile din sferturi vor avea loc în 13 februarie, semifinalele două zile mai târziu, iar finalele pentru medalii în 17 februarie.

Primele patru clasate se vor califica la Jocurile Olimpice din 2024.