Dupa un start echilibrat, gruparea antrenata de Aurelian Georgescu a reusit sa inscrie singurul gol al primei reprize prin Blagoje Ivovic. In repriza a doua, dupa 3’20” de joc oaspetii au egalat prin Roly Szabo, apoi gazdele s-au desprins la 3-1 dupa o dubla Andrey Balakirev. Cu 2’10” inainte de pauza mare , acelasi Roland Szabo a redus din diferenta, stabilind scorul la jumatatea meciului (3-2). Orădenii au continua sa inscrie la reluarea jocului. Mai intii Yusuke Inabaa egalat la 3 pentru ca Levente Vancsik sa-si aduca pentru prima data echipa in avantaj (3-4). Corona Sp. Stud. a egalat la patru în penultimul minut din sfertul al 3-lea, prin Josip Jerkovic astfel ca cele doua echipe au intrat la egalitate la ultima pauza (4-5).  Ultima repriza a consemnat un singur gol, cel reusit de Roland Szabo din superioritate numerica, cu 8 secunde inainte de fluierul final.

În urma acestui rezultat, Corona Sportul Studențesc mai are un singur punct în fața CSM-ului în clasament. Cele două formații vor disputa meciul revansa sâmbătă, 6, aprilie, tot la Brasov, de la ora 12:00.

Ultima dubla intalnire a rundei a 18 se va juca sambata, 6 aprilie, si duminica 7 aprilie, intre Crisul Oradea si Politehnica Cluj. Primul joc va avea loc de la ora 19:00, iar revansa  de la ora 18:00.