Oaspetii au deschis scorul prin Inaba si au condus și cu 2-1 dupa reusita lui Guimaraes, însă Corona Sportul Studentesc a revenit in joc si a preluat conducerea la jumatatea primei reprize dupa golul lui Ianc (3-2). Acelasi Guimaraes a facut 3-3 fiind ultima situație de egalitate inregistrata pe tabela de marcaj. La prima pauza gazdele intra cu avantaj dupa golul inscris de Jospi Jerkovic.

Gazdele au dominat sfertul al doilea reusind sa se desprinda la trei goluri la jumatatea meciului (8-5).

La reluarea partidei, Vlad Georgescu a inscris pentru 9-5, dar oradenii nu au cedat si s-au apropiat la o singură lungime de adversari (9-8).

Gruparea condusa de Aurelian Georgescu a controlat finalul de meci chiar daca CSM-ul a mai fost de doua ori la un gol in spate (10-9 și 11-10. Rezultat final 13-11 si Corona Sportul Studențesc termina sezonul regulat pe locul doi cu 82 puncte, in timp ce vicecampioana CSM Oradea ocupa locul trei cu 78 puncte. Lider este Steaua cu 91 de puncte.

Corona Sp. Stud. si CSM Oradea vor fi adversare si in semifinalele din play-off, primele doua partide fiind programate la Brasov.

In cealalta semifinala adversare vor fi Steaua si Dinamo.

Ultima dubla intalnire a rundei a 18 se va juca sambata, 6 aprilie, si duminica 7 aprilie, intre Crisul Oradea si Politehnica Cluj. Primul joc va avea loc de la ora 19:00, iar revansa  de la ora 18:00.