Dupa un prim sfert echilibrat (2-2), bucurestenii au reusit sa intre cu un avantaj de un gol la pauza mare (5-6). Oaspetii au dominat categoric jocul in repriza a treia si au inscris de sase ori in poarta Crisului, primind in schimb doar doua goluri (7-12) In ultima parte a meciului, tinerii oradeni nu au reusit sa recupereze din diferenta de cinci goluri fiind invinsi cu 9-14.

Crisul Oradea – Rapid  9-14 (2-2, 3-4, 2-6, 2-2)

Crisul: D. Maior, V. Kovats 3, Bogdan Codila, Gabor , Istvan Szabo 1, A. Draghici 2, Alex Corodeanu, Cristian Sechei,  Antonio  1,  Cristian Dobre, Claudiu Alb 2, Serban Muresan, Raul Gavris, Daniel Pintis. Antrenor: E.Bajenaru

Rapid: Mexi, Novac Nichita 1, P. Dumitru 1, S. Patrascu 1, Mircea Mihai, Ov. Costea 2, Radu Buica 4, Fulea 1, Tem Ionut, T. Dobre 1, Al. Samson 3, Lazarescu. Antrenor: Eduard Rusu

Arbitrii: F. Toth si M. Mischian

Superioritati numerice: Crisul  14/6  si Rapid 9/5