Rapid a invins cu 12 la 9 in deplasare pe Poli Cluj, in meciul al treilea al finalei pentru locurile 7-8, si cu scorul general de 3 la 0 a incheiat sezonul 2013-2014 al Superligii pe locul 7. Gazdele au inceput mai bine meciul si au condus de trei ori pe tabela de marcaj, insa bucurestenii au fost cei care au intrat cu avantaj de un gol la prima pauza (3-4). Diferenta de un gol s-a pastrat si dupa sfertul al doilea (5-6), iar in repriza a treia Rapidul s-a distantat la 4 goluri de adversari (6-10). Jucatorii lui Radu Sabau au incercat sa revina in joc dar au recuperat un singur gol din diferenta (9-12).

Finala pentru locurile 7-8

Meciul 1  23.o4  Rapid –   10-8 ( 1-1, 0-3, 3-2, 3-1; 3-1)

Meciul 2, 24.04  Rapid – Poli Cluj 10-9 ( 3-2, 3-1, 1-3, 3-3)