Mladost a eliminat pe campioana en-titre, Jug Dubrovnik, in semfinalele play-offului din Croatia si s-a calificat in ultimul act al competitiei. Este pentru prima data dupa 15 ani cind Jug nu va lupta pentru titlu in Croatia. Dupa ce a castigat surprinzator la Dubrovnik, cu 11 la 10, Mladost s-a impus si la Zagreb cu 7-6 si a facut pasul in finala. Oaspetii au condus si cu doua goluri (2-4) in prima jumatate a meciului, insa Ivan Milakovic, cu o dubla, a facut ca scorul la pauza mare sa fie 4-4. Meciul s-a decis practic in sfertul al treilea in care jucatorii lui Vjekoslav Kobešćak au reusit sa se desprinda la doua goluri de adversari. Luka Loncar, cu o dubla si Kristijan Milakovic au inscris pentru Mladost, in timp ce Jug a punctat o singura data prin Ante Viskovic. In ultimul sfert, Jug nu a putut depasi apararea gazdelor decat o singura data prin Sutalo, Mladost incheind pentru a doua oara victorioasa in fata echipei din Dubrovnik. Mladost va juca in finala cu Primorje. Echipa lui Cosmin Radu a trecut in al doilea meci al semifinalei cu Mornar, disputat la Split, cu scorul de 15 la 9.  Cosmin a marcat patru goluri in meciul de la Split. Formatia din Rijeka porneste favorita in lupta pentru castigarea primului titlu din istoria clubului. Primul meci al finalei este programat miercuri 7 mai.