Rapid a fost prima care a inscris in confruntarea cu Poli Cluj, prin Marian Constantin, din penalty, dar clujenii au egalat pina la pauza prin Rujan, continuind cu o serie de alte trei goluri in repriza a doua. La jumatatea meciului, Poli Cluj a avut un avantaj de trei goluri (1-4). In partea a treia a meciului, bucurestenii au recuperat un gol din diferenta dupa ce au marcat 3 goluri si au primit doar doua. Rapidul a dominat si ultima repriza reusind sa egaleze, din superioritate numerica, prin Novac Nechita, cu 5 secunde inainte de fluierul final (7-7). Invingatoarea s-a decis la loviturile de departajare. Jucatorii lui Eduard Rusu au marcat trei din cele cinci penalty-uri, in timp ce clujenii au ratat de trei ori. Scor final: 10-8 pentru Rapid. Meciul doi al finalei pentru locurile 7-8 este programat maine, de la ora 11.00, tot la bazinul Floreasca din Capitala.

Rapid – Poli Cluj 10-8 ( 1-1, 0-3, 3-2, 3-1; 3-1)

Rapid:  Ștefănică, Novac Nichita 2, Petrişor Dumitru, S. Pătrașcu, Marian Constantin 2, Mircea Mihai,  Tudor Fulea 1, Radu Buică 2, Tem Ionuţ, Ovidiu Costea, T. Dobre, Alexandru , Prioteasa, Antrenor: Eduard Rusu

Poli ClujMarius Câmpean, T. Vincze 1, Tiberiu Dolha 1, Crisan D, Ștefan Dolha, V. Tantău 1, A. Gandrabura 1,  I. Baloga,  Corcinschi, A. Oniga 1, Horatiu Tocan 1, Dan Rujan 1, Rosca Titus. Antrenor  Sabău

Lovituri de departajare: Tudor Dobre (8-7), Gandrabura (ratat), Petrisor Dumitru (ratat), T. Vincze (ratat), Tudor Fulea (9-7), I. Baloga (9-8), Radu Buica (ratat), Tantau (ratat), Marian Constantin (10-8)

Superioritati numerice:  Rapid 4/1  si Poli Cluj 7/1

Penalty-uri: Rapid 2/1    si Poli Cluj –