Echipa lui Radu Sabau a inceput bine jocul si la prima pauza a avut un gol avantaj. Rezultatul s-a pastrat si l-a jumatatea meciului dupa ce ambele echipe au marcat cate trei goluri fiecare (5-4), La reluarea jocului gazdele au marit avantajul la trei goluri dupa ce au punctat de doua ori consecutiv  prin  Stefan Dolha si Gandrabura, diferenta care s-a inregistrat si inainte de ultima repriza (8-5). In ultima parte, jucatorii de la Crisul nu au reusit decat sa se apropie la un gol de clujeni. Scor final 9-7. gandrabura a marcat cele mai multe goluri pentru echipa gazda (3), in timp pentru Crisul a inscris de trei ori Cristian Dobre.

Poli Cluj – Crisul Oradea 9-7 (2-1, 3-3, 3-1, 1-2)

Poli: M. Campean, T. Vincze 1, T. Dolha, Paul Pojar, S. Dolha 1, V. Tantau 2, Baloga 1, Gandrabura 3,  Sarca,  Oniga, A. Tocan, Rujan 1,  Cimpoiesu, Abrudan. Antrenor: Radu Sabau.

Crisul: Raul Gavris, V. Kovats 1, Codila Bogdan, Gabor , Istvan Szabo,  Cristian Draghici, Aron Pop, Cristian Sechei, Cristian Terec, Cristian Dobre 3,  Claudiu Alb 2, Serban Muresan 1, S. Terean,, Z. Gui. Antrenor: E.Bajenaru

Arbitri: Toth Ferentz si Attila Brosovski

Superioritati numerice: Poli 7/3 si Crisul  9/4

Penalty-uri: Poli 2/1 si Crisul 1/0